Genel

Arkeologların Şimdiye Kadar BULDUĞU 10 KORKUTUCU Şey

Merhaba Ben ! Hergün 20:00 Yeni Video
Kanala Abone Olmak İçin TIKLA ► https://goo.gl/2KxYik
İNSTAGRAM HESABIMIZ ► https://goo.gl/c7B95n

Dünyanın En İlginç Videolarını hazırlayan topluluğa hoşgeldiniz.
Araştırmayı seviyormusunuz. Evet ben seviyorum ve sizler için dünyada ne olup bittiğini araştırıyorum ve sizinle bunları Youtube kanalım olan Dünyanın Enleri ? Paylaşıyorum. Teşekkür Ederiz..

Destekleriniz Bizim İçin Her Zaman Önemli…
Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayınız…
►Hazırlayan Ve Sunan :
►Youtube Takip : https://goo.gl/hu9vWA
►Facebook Sayfamız Takip : http://goo.gl/3UK2MU
►Facebook Grubumuz Takip : https://goo.gl/V5HWjg
►Facebook Kişisel Hesabım : https://goo.gl/ROXzxO
►Bağışlarınız İçin Paypal :
►İzlesene.com Sayfamız : https://goo.gl/fX7mog

Arkeologların Şimdiye Kadar Bulduğu 10 Korkutucu Şey
Bazen sadece arkeolog olmak istersin
Çocuk Yakımı
Arkeolog olmak zor iş. İnsanların geçmişte yaptığı şeyleri bazen bilmesek daha iyi diye düşünsek bile bilim adına bunların açığa çıkması gerekiyor. Ve insanoğlunun oldukça vahşi bir geçmişi var. Mesela yukarıdaki fotoğraf Alaska’da çekilmiş. Arkeologlar görünen çukurlarda yanan çocuk cesetleri bulmuş. Cesetler nereden baksanız 11.500 yıl önceden kalma.
Yamyam saldırısının kalıntıları
2010 yılında İspanya’da yapılan bu kazıda ise yamyamların saldırısına kurban gitmiş bir grup Neanderthal kalıntısı bulunmuş. Arkeologlar kalıntıların üç kadın ve üç erkekten oluştuğunu saptarken, en az üç genç, iki çocuk ve bir adette bebek bulmuş. Kemiklerin hepsi çiğnenmiş durumda.
Kafasız vikingler
İngiltere’de demir yollarında yapılan kazıda bulunan bir grup kafasız viking kalıntısı gerçekten kafaları karıştırır nitelikte. Bilim insanları bunu bulduklarında ilk etapta olayın bir intikam hikayesi olduğunu düşündüler fakat dikkatli bakınca kesimlerin çok temiz olduğunu fark ettiler. Kimse tam olarak ne olduğunu bilemiyor.
Moa Pençesi
1986 Yılında Yeni Zelanda’nın Owen dağlarında bulunan mağaralarda, arkeologlar oldukça korkutucu bir pençe ile karşılaştı. Pençeyi laboratuvara götürdüklerinde çok eski, tarih öncesi bir kuşa ait olduğunu öğrenen bilim insanları bu kuş türünün dev olduğunu düşünüyorlar.
Delinmiş kafatasları
İsveç’te kurumuş pisliğin içinde bulunan 8000 yıllık kafataslarının içlerine sokulan bu mızrakların sebebi ise henüz çözülemedi. İşin kötüsü, bir kafatasının içinde kırılmış bir başka kafatası daha var.
Grauballe Adamı
İngiltere’de bulunan Grauballe Man, şu ana kadar bulunmuş en sağlam mumya. Saçları, tırnakları ve geri kalan her şeyi ile bir kurbandan fazlası olan bu ceset, araştırmacılara göre bir tanrıya kurban edilmiş olabilir.
Venedik Vampiri
Geçmişte insanların sevdiklerinin vampir olarak geri gelecek olması gayet insanların inandığı bir şeydi. Bu yüzden bu gerçekleşmesin diye insanlar pek çok önlem alırdı. Bunlardan en çok bilineni yakılan cesetler, gömülen cesetler ve tabii ki cesetlerin ağzına koyulan kiremitler. Bu vampirlerin geri dönüp kanınızı emmesini önlemek için birebirdi. İşte Venedik vampiri kafatası da araştırmacılara göre böyle bir şeye kurban gitmiş.
Dünyanın ilk cüzzam hastası
Cüzzam bulaşıcı değildi fakat insanlık tarihinde sürekli olarak görülen bir hastalıktı. Hindistan’da yapılan bir kazıda bulunan bu 4000 yıllık kalıntı ise dünyanın ilk cüzzam hastası olarak biliniyor. Hindu geleneklerine göre cesetler yakıldığından, bu kalıntıların hala duruyor olması onun toplumdan dışlanmış bir kişi olduğunu gösteriyor.
Bebek kemikleri
Arkeologlar İsrail’de eski bir Roma hamamını incelerken hamamın dibinde binlerce bebeğin kemiğini buldu. Bu çocukların neden sulara ve lağımlara atıldığı bilinmiyor fakat umuyoruz ki atılanlar canlı değil ölü bebeklerdir.
Antik kimyasal savaş
2000 Yıl önce bir Suriye şehri olan Dura’yı Romalılar kontrol ediyordu. Pers imparatorluğu şehri işgal etmek istediğinde ise kapılar yerine tünellerden geçmeyi tercih etti.
Romalılar tünelleri açarak Perslileri durdurmaya çalıştı ama bunu gören Persliler kimyasal silahlarla tüneli doldurduklarından Romalıları yenmeyi başardı.
Kullanılan silah romalıların ciğerlerini aside dönüştürdü ve hepsini öldürdü.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top